Поврзи се со нас

Популарно.мк

Следува период на сончево и многу топло време

Вести

Следува период на сончево и многу топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 37 степени. УВ-индексот ќе достигне до 8. 

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде до 17, а дневната температура до 34 степени.

Следува период на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во четврток ќе има услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.