//
Следи нѐ
To Top

Сончево и топло до 37 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната температура до 34 степени.

реклама

Во четврток особено во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи повеќе во јужните и западните делови од земјата, а зголемената облачност ќе остане и во ноќта кон петок.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: