//
Следи нѐ
To Top

Се воведува нова наградна категорија на доделувањето на Оскари

Организаторите на Оскарите денеска соопштија дека ќе воведат нова  наградна категорија за филмовите, како и дека преносот на церемонијата во 2019 година ќе биде ограничен на три часа.

Но, не е познато која нова наградна категорија ќе биде воведена.

реклама

Академијата за филмски уметности и наука, која ги организира Оскарите, исто така, соопшти дека за време на преносот на манифестицијата ќе има и реклами.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: