fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се воведува нова наградна категорија на доделувањето на Оскари

Сцена

Се воведува нова наградна категорија на доделувањето на Оскари

Организаторите на Оскарите денеска соопштија дека ќе воведат нова  наградна категорија за филмовите, како и дека преносот на церемонијата во 2019 година ќе биде ограничен на три часа.

Но, не е познато која нова наградна категорија ќе биде воведена.

Академијата за филмски уметности и наука, која ги организира Оскарите, исто така, соопшти дека за време на преносот на манифестицијата ќе има и реклами.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.