Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес од 5.1 степени во Албанија почувствуван низ цел Балкан

Вести

Земјотрес од 5.1 степени во Албанија почувствуван низ цел Балкан

Земјотрес со јачина од 5.1 степени според европската макросезмичка скала и интензитет од 5 степени попладнево ја стресе Албанија, а потресот ги вознемири и жителите на Македонија, но и сите соседни земји.

Според неофицијални информации, земјотресот бил на 42 километри североисточно од Тирана, на длабочина од 5 километри.

Потресот бил почувствуван во Македонија, Црна Гора, Косово, Србија, Босна и Херцеговина и делови на Грција.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.