//
Следи нѐ
To Top

Арета Френклин ќе биде погребана на 31 август во Детроит

Легендата на соул музиката Арета Френклин ќе биде погребана во својот роден град Детроит на 31 август, соопшти претставничката за медиуми на покојната пејачка, Гвендолин Квин.

Таа додаде дека на погребот ќе присуствуваат само членови на семејството и пријатели на „кралицата на соулот“.

реклама

Френклин ќе биде погребана покрај нејзиниот татко, сестри и брат.

Славната пејачка почина во четвртокот во својот дом во Детроит од рак на панкреас.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: