//
Следи нѐ
To Top

Нов „Гучи“ часовник за две временски зони

Италијанскиот моден бренд „Гучи“ продолжува да го освојува светот со своите нови дизајни, благодарение меѓу другото и на креативниот директор Алесандро Микеле, кој создаде часовник за две временски зони.

Првиот часовник од серијата „Гучи ГМТ Аутоматикс“, „Џи-Тајмлес ГМТ“ има челично куќиште со пречник од 40 милиметри и едноставен минималистички изглед.

реклама

Полиран е со мат црн ПВД и содржи апликации во форма на ѕвезди и срциња.

Следен е „Ерикс ГМТ часовникот“, со гиљош бројчаник со карактеристични геометриски и змијулести додатоци.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 19, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 19, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 19, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: