//
Следи нѐ
To Top

Нов „Гучи“ часовник за две временски зони

Италијанскиот моден бренд „Гучи“ продолжува да го освојува светот со своите нови дизајни, благодарение меѓу другото и на креативниот директор Алесандро Микеле, кој создаде часовник за две временски зони.

Првиот часовник од серијата „Гучи ГМТ Аутоматикс“, „Џи-Тајмлес ГМТ“ има челично куќиште со пречник од 40 милиметри и едноставен минималистички изглед.

реклама

Полиран е со мат црн ПВД и содржи апликации во форма на ѕвезди и срциња.

Следен е „Ерикс ГМТ часовникот“, со гиљош бројчаник со карактеристични геометриски и змијулести додатоци.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • СИН ПОНЕДЕЛНИК: Најтмурниот ден во годината

  Почеток на уште една работна недела. Празничната еуфорија спласнува. Ги добиваме првите овогодишни сметки, а во минус сме поради празничните трошоци....

  Информативна Редакцијаавгуст 19, 2018
 • Нови „Луј Витон“ цик-цак патики

  Парискиот бренд „Луј Витон“ продолжува да ги поместува границите на луксузот, а најново во тој поглед се скромните цик-цак патики. реклама

  Информативна Редакцијаавгуст 19, 2018
 • Седум намирници кои ќе ви ја вратат енергијата

  Доколку во текот на денот имате потреба од кафе и калорична храна за да го намалите чувството на замор, обидете се...

  Информативна Редакцијаавгуст 19, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: