//
Следи нѐ
To Top

Во болница во САД истовремено забремениле 16 медицински сестри

Во една болница во американската сојузна држава Аризона речиси истовремено забремениле 16 медицински сестри, што е 10 отсто од персоналот на Одделението за интензивна нега.

По тој повод имаше и прес-конференција, на која трудниците се пошегуваа дека „има нешто во водата” и дека тоа е „заеднички план за одмор“ за божиќните празници.

реклама

Првата сестра ќе се породи следниот месец, а последната во јануари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: