//
Следи нѐ
To Top

Во болница во САД истовремено забремениле 16 медицински сестри

Во една болница во американската сојузна држава Аризона речиси истовремено забремениле 16 медицински сестри, што е 10 отсто од персоналот на Одделението за интензивна нега.

По тој повод имаше и прес-конференција, на која трудниците се пошегуваа дека „има нешто во водата” и дека тоа е „заеднички план за одмор“ за божиќните празници.

реклама

Првата сестра ќе се породи следниот месец, а последната во јануари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 20, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 20, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 20, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: