fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полицајка од Аргентина надои болно бебе во болницата каде што работи

Занимливости

Полицајка од Аргентина надои болно бебе во болницата каде што работи

Полицајка која била на должност во една аргентинска детска болница, реагираше инстинктивно, мајчински, кога во установата било примено неухрането бебе, претходно пронајдено како живее во тешки услови.

Имено, Селесте Ајала, која и самата e од неодамна мајка, веднаш забележала дека болничарите имаат премногу работа, па се понудила да го прими бебето и да го нахрани.

– Забележав дека тоа е гладно. Ги прашав дали смеам да го прегрнам и надојам. Беше тоа тажен миг, ми се скрши срцето кога го видов. Општеството треба повеќе да се грижи за овие деца, изјави Ајала за локалните медиуми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.