//
Следи нѐ
To Top

Полицајка од Аргентина надои болно бебе во болницата каде што работи

Полицајка која била на должност во една аргентинска детска болница, реагираше инстинктивно, мајчински, кога во установата било примено неухрането бебе, претходно пронајдено како живее во тешки услови.

Имено, Селесте Ајала, која и самата e од неодамна мајка, веднаш забележала дека болничарите имаат премногу работа, па се понудила да го прими бебето и да го нахрани.

реклама

– Забележав дека тоа е гладно. Ги прашав дали смеам да го прегрнам и надојам. Беше тоа тажен миг, ми се скрши срцето кога го видов. Општеството треба повеќе да се грижи за овие деца, изјави Ајала за локалните медиуми.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 20, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 20, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 20, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: