//
Следи нѐ
To Top

Панда сликарка – атракција во виенската зоолошка градина

Панда што слика е новата атракција на виенската зоолошка градина. Женката по име Јанг Јанг, која пред две години на свет донесе мечиња близнаци, во меѓувреме научи и да црта.

Сто уметнички дела се веќе ставени на интернет продажба, по цена од 490 евра за слика. Апстрактните цртежи потсетуваат на први обиди на мало дете, коментираат нејзините фанови.

реклама

Се планира и посебна книга со фотографии од пандите во австриските зоолошки, за што ќе бидат наменети парите од продажбата на овие уметнички дела.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 28, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 28, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 28, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: