//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес во Струмица

Земјотрес со магнитуда од три степени и епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран ноќеска во 02:10 часот.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил на 125 километри југоисточно од Скопје.

реклама

Земјотресот е почувствуван од населението во Струмица и околината со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: