Следи нѐ
To Top

ГИ УРНАА ПРЕДРАСУДИТЕ: Манекенка од 130 килограми на насловната на „Космополитен“

Британското издание на списанието „Космополитен“ ја отстапи насловната страница за манекенката Тес Холидеј, која со 130 килограми и височина од 165 сантиметри се смета за најдебелата професионална манекенка на светот. 

– Уау, јас сум сега буквално „Космо-девојка“. Не ми се верува дека го велам тоа. Ви благодарам, „Космополитен“, Доколку видев тело како моево на ваша насловна страница додека бев помлада, тоа ќе ми го променеше животот, напиша Тес на Твитер, објавувајќи ја насловната страница од списанието што излегува во продажба денеска.

реклама

ГИ УРНАА ПРЕДРАСУДИТЕ: Манекенка од 130 килограми на насловната на „Космополитен“

Тес Холидеј, инаку мајка на две деца, важи за една од „најкрупните модели“ во овој вид шоу-бизнис, и нејзина мисија во животот е да ги урива предрасудите кон полните девојки и жени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • Макрон и Лени Кравиц на концерт на U2

  Да го сретнете претседателот зад сцената на концерт на U2 во Париз, напиша Лени Кравиц на фотографијата со Емануел Макрон, која...

  Информативна Редакцијаавгуст 31, 2018
 • ДАЛЕКУ ОД ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА: Се ожени Џастин Бибер

  Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер и на неговата вереница Хејли Болдвин го кажаа „судбоносното да“.  реклама

  Информативна Редакцијаавгуст 31, 2018
 • Пиволенд прераснува во „Skopje Beer Fest“

  Оваа година традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје – Пиволенд“ со нов концепт, ново интернационално име „Skopje Beer Fest“, нова локација, како...

  Информативна Редакцијаавгуст 31, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.