//
Следи нѐ
To Top

ГИ УРНАА ПРЕДРАСУДИТЕ: Манекенка од 130 килограми на насловната на „Космополитен“

Британското издание на списанието „Космополитен“ ја отстапи насловната страница за манекенката Тес Холидеј, која со 130 килограми и височина од 165 сантиметри се смета за најдебелата професионална манекенка на светот. 

– Уау, јас сум сега буквално „Космо-девојка“. Не ми се верува дека го велам тоа. Ви благодарам, „Космополитен“, Доколку видев тело како моево на ваша насловна страница додека бев помлада, тоа ќе ми го променеше животот, напиша Тес на Твитер, објавувајќи ја насловната страница од списанието што излегува во продажба денеска.

реклама

Тес Холидеј, инаку мајка на две деца, важи за една од „најкрупните модели“ во овој вид шоу-бизнис, и нејзина мисија во животот е да ги урива предрасудите кон полните девојки и жени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: