Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес почувствуван во Македонија, епицентарот е во Грција

Вести

Земјотрес почувствуван во Македонија, епицентарот е во Грција

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутрината во југозападна Македонија.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека епицентарот на земјотресот е во соседна Грција.

Земјотресот бил со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала и е регистриран во 09:12 часот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.