fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дваесет илјади пчели „свратија“ на хот-дог во центарот на Њујорк

Занимливости

Дваесет илјади пчели „свратија“ на хот-дог во центарот на Њујорк

Њујоршката полиција мораше да блокира дел од центарот на градот, откако доби дојава дека чадор за сонце над еден штанд за продажба на ход-дог е преплавен со голем рој од пчели.

Како што oбјавија американските медиуми, околу 20.000 пчели одеднаш слетале на штандот, а невообичаената гледка го привлече вниманието на бројните минувачи и туристи на Тајмс сквер.

Откако полицијата блокираше дел од околниот простор, еден полицаец облечен во специјално заштитно одело со помош на поседен уред за еден час ги залови сите пчели.

Потоа со посебен контејнер пчелите беа пренесени во нов дом на Лонг Ајленд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.