Поврзи се со нас

Популарно.мк

„Здраво млади“ во МКЦ

МК Сцена

„Здраво млади“ во МКЦ

„Палиндром“, Репетитор“, „Cigarettes after sex“ и Wooden Shjips се само некои од бендовите што ќе настапат вечер, на 8. фестивал „Здраво млади“ во Младинскиот културен центар (МКЦ).

Фестивалот почнува напладне, во 12 часот, со „Јуниор програма“. Ќе учествуваат членовите на популарниот детски музички состав „5+ Бенд“ – Петко, Цветко, Лина, Комшо и останатите ликови од детската тв серија „5+ Фамилија“.

Додека трае програмата за најмладите, ќе се одржи и работилница на тема „Мали победи“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.