//
Следи нѐ
To Top

Гучи роденденска забава за посвоените деца на Мадона

Мадона организирала забава во африкански стил за својот син Дејвид Банда, едно од четирите деца кои ги посвои од сиромашната африканска држава Малави. На фотографиите што Мадона ги објави на Инстаграм се гледа како Дејвид е облечен од главата до петиците во Гучи модели за неговиот 13-ти роденден.

И петгодишните близначки Стела и Естер исто така ги покажале своите Гучи комбинации за роденденската забава на Дејвид. Пејачката, пак, на забавата настапила свирејќи на инструмент наречен гимби.

реклама

Мадона има две биолошки деца – Лурдес (21) со нејзиниот тренер Карлос Леон и Роко (17) со режисерот Гај Ричи. Таа почна да посвојува деца од Малави во 2009 година, кога ја посвои ќерката Мерси Џејмс, Дејвид Банда го посвои во 2006 година, а близначките Стела и Естер беа официјално посвоени на почетокот на годинава. Мадона беше критикувана за посвојувањето на Дејвид Банда поради тоа што неговиот татко се уште е жив, но тој даде согласност за посвојувањето.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 2, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 2, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 2, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: