//
Следи нѐ
To Top

Машки парфеми кои жените ги обожаваат

Мажите понекогаш не обрнуваат внимание на квалитетот на парфемот или колонската вода пред да излезат на состанок со девојка.

Па затоа, порталот „Лукслајф“ направи листа од 15 парфеми на кои жените ретко одолеваат…

реклама

Листата ја сочинуваат:

15. Коуд, на Џорџо Армани,

14. Гучи Гилти,

13. Наутика Војаж (за мажи),

12. Валентино Уомо Интенсе,

11. Азаро Вантед (за мажи),

10. Крид Авентус,

9. Аква ди Џио, на Џорџо Армани,

8. Гес Седактив Хоум Блу,

7. Спајсбомб (за мажи), на Виктор енд Ролф,

6. Жан Пол Готје Тоалет спреј,

5. Ле хом Ултим, на Ив Сен Лоран,

4. Мен Интенс, на Џими Чу,

3. Суваж (за мажи), на Кристијан Диор,

2. 1 Милион, на Пако Рабане, и

1. Версаче Ерос.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: