fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

Вести

Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро Глигоров и Борис Трајковски и на споменикот „Ослободители на Скопје“.

Во составот на владината делегација беа и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска

Покрај владината делегација, цвеќе положија и делегации од македонското Собрание, Кабинетот на претседателот на државата, претставници на дипломатскиот кор и граѓани.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.