//
Следи нѐ
To Top

Како од стара куќа да направите удобно живеалиште? (ВИДЕО)

Американските дизајнерки Алисон Вилсон и Сара Ричардсон успеаја од куќа стара речиси сто години да направат привремено, но сепак удобно живеалиште.

Чистите, префинети линии и природните материјали ја прават куќата и поубава и помодерна. Неутрално-сивата палета со сини мотиви и нежниот, опуштен мебел создава формална, но сепак опуштена атмосфера во дневната соба, кујната, трпезаријата.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: