//
Следи нѐ
To Top

Нови водителски имиња во осмата сезона на емисијата „Стисни плеј“

Почна осмата сезона на музичката емисија „Стисни плеј“. Уредникот и водител на емисијата Александра Јовановска откри дека оваа година нема да ја води сама „Стисни плеј“, туку дека друштво во студиото на МРТ ќе ѝ прават пејачката Јана Бурческа и гитаристот Бојан Галевски.

– „Најголема промена е што емисијата ќе оди во живо. Емисијата овој пат ќе е дел од Забавното отворено студио на МТВ, ќе трае 45 минути, ќе ги следи новитетите од домашната забавна музика, а ќе се емитува двапати неделно од 18:15 часот во вторник и во петок. Како што се зголеми минутажата на ‘Стисни плеј’, така ја збогативме и нашата екипа, па оваа сезона за почеток ни се приклучија Јана и Бојан. Со Јана добро се познаваме, соработувавме на многу емисии за проектот ‘Евровизија’. Бојан е студент по новинарство на Правниот факултет, а свири гитара во неговиот бенд ‘Акустик дивижн’. Двајцата имаат големи познавање од областа на музиката и искрено ја сакаат“, ни раскажа Александра.

реклама

Таа откри дека Бојан и Јана веќе ги снимиле првите прилози за емисијата, а дека нивната позитивна ене
ја почувствуваат и гледачите на емисијата.

– „Верувам дека нема да имаат проблем да се вклопат во еден ваков проект. Се надевам дека ќе ги зарази магијата на телевизијата и ќе останат до крај во нашата екипа“, додава Јовановска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: