Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со слаб ветер и температура до 32 степена

Вести

Сончево со слаб ветер и температура до 32 степена

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 16, а дневната температура од 25 до 32 степенa. УВ=6

Во Скопје ќе биде сонечво со слаб до умрен североисточен ветер. Температура ќе се движи од 12 до 30 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.