Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УЕФА ја отфрли идејата финалето од ЛШ да се игра во Њујорк

Спорт

УЕФА ја отфрли идејата финалето од ЛШ да се игра во Њујорк

Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александар Чеферин ги негираше информациите дека финалето на Лигата на шампионите во иднина може да се одржи во Њујорк.

– Оваа идеја воопшто не е дискутирана. УЕФА не планира да го одржи финалето на Лигата на шампионите надвор од Европа, изјави Чеферин.

Претходно, директорот на шпанската медиумска група Медиапро, Жаме Рурса, ја објави можноста за одржување на финалниот меч во Њујорк.

Тој истакна дека УЕФА ја дели позицијата на раководството на Ла Лига кое потпишаа договор за одржување на натпреварите во САД.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.