Поврзи се со нас

Популарно.мк

Макрон и Лени Кравиц на концерт на U2

Музика

Макрон и Лени Кравиц на концерт на U2

Да го сретнете претседателот зад сцената на концерт на U2 во Париз, напиша Лени Кравиц на фотографијата со Емануел Макрон, која ја објави во неговиот налог на Твитер.

Францускиот шеф на државата и неговата сопруга присуствуваа на концертот на ирската четворка во „Accor Hotels Arena“ во четвртокот по посетата на Боно на Елисејската палата.

Во тоа време, пејачот и францускиот политички водач разговарале за развојната помош и партнерството меѓу Европа и Африка.

Боно по вторпат е гостин на семејството Макрон по нивниот состанок на 24 јули 2017 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.