//
Следи нѐ
To Top

Ja запроси стјуардесата за време на летот, па таа доби отказ (ВИДЕО)

Една кинеска стјуардеса остана без работа, неколку месеци откако на интернет се појави снимка од запросувањето од нејзиното момче за време на лет.

Според локалните медиуми, околу 30 минути по полетувањето, во мај годинава момчето клекнало и го поставило судбоносното прашање. Таа рекла – да, била пресреќна, патниците ракоплескале, а снимката стана хит на социјалните мрежи.

реклама

Сите биле пресреќни, освен нејзината компанија. Непријатната „честитка“ следела веднаш по појавата на видеото пред неколку дена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 17, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 17, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 17, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: