//
Следи нѐ
To Top

Евакуирани жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“

Поради остар мирис кој го отежнува дишењето евакуирани се жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“, во скопската општина Аеродром.

Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека повредени нема. Во тек е интервенција и известени се и другите служби.

реклама

Според првичните информации, пријавено е во полиција дека некој фрлил непозната материја во еден од влезовите.

Во моментов полицијата врши увид, а на терен се противпожарно и амбулантно возило.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: