//
Следи нѐ
To Top

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската палата во Лондон под сомнение дека носел пиштол за електрошокови бил всушност холандски турист со приврзок за клучеви. Осомничениот е ослободен од притвор.

Направата со батерии не претставува никаква закана за резиденцијата на британската кралица Елизабета Втора, соопшти лондонската полиција.

реклама

Бакингемската палата секоја десетта недела е отворена за посетители. Кралицата се наоѓала во Шкотска за време на инцидентот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 24, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 24, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 24, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: