//
Следи нѐ
To Top

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, исто толку фаталната ливерпулчанка Џоди Камер се претвори во вистинска модна икона, коментираат критичари за „Дејли Меил“.

Камер во серијата ја глуми Виланел – професионален убиец по кој трага британското МИ5. Серијата е заснована на неодамнешната серија романи „Шифра: Виланел“ на Лук Џенингс.

реклама

Камер е се уште млада, надежна британска глумица, но оваа улога ширум и ги отвора вратите на Холивуд, сметаат критичарите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 25, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 25, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 25, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: