//
Следи нѐ
To Top

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, исто толку фаталната ливерпулчанка Џоди Камер се претвори во вистинска модна икона, коментираат критичари за „Дејли Меил“.

Камер во серијата ја глуми Виланел – професионален убиец по кој трага британското МИ5. Серијата е заснована на неодамнешната серија романи „Шифра: Виланел“ на Лук Џенингс.

реклама

Камер е се уште млада, надежна британска глумица, но оваа улога ширум и ги отвора вратите на Холивуд, сметаат критичарите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: