//
Следи нѐ
To Top

Хрватската претседателка повторно хит на интернет

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ повторно е хит на интернет откако овојпат беше снимена како ја поправа фризурата на новинарка од државната Хрватска радио телевизија.

Имено, Китаровиќ подготвувајќи се за изјава од Њујорк, каде што се одржува заседанието на Генералното собрание на ОН, ја забележа разбушавената сонародничка, па веднаш и „пријде напомош“.

реклама

Снимката не одеше во програма во живо, но се појави на Твитер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: