fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По политичката кариера, Хилари Клинтон стана глумица

Сцена

По политичката кариера, Хилари Клинтон стана глумица

Несудената претседателка на САД, Хилари Клинтон, се појави во епизоди од обновената ТВ-комедија „Марфи Браун”, каде што се шегуваше за своите искуства со е-поштата.

ТВ-серијата „Марфи Браун”, која беше доста популарна 1990-те, почна повторно да се емитува по 20 години, на каналот Си-би-ес, а главната улога повторно ја глуми Кендис Берген.

– Не се плашам од напорна работа, квалификувана сум и подготвена уште од утре… Имам одредено исуство и со е-поштата, вели Клинтон во разговорот за работа.

Клинтон ќе се појави и во „Госпоѓа секретaрка“, чија петта сезона ќе ја има својата прва епизода на 7 октомври. Во серијата претходно се појавија и Медлин Олбрајт и Колин Пауел.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.