//
Следи нѐ
To Top

Жена вербално нападната на избирачко место во Ново Лисиче

Инцидент на гласачко место во Ново Лисиче.

За време на гласањето на референдумот, се случил инцидент на гласачко место во основното школо „Лазо Ангеловски“  каде група момчиња вербално нападнале жена која дошла да гласа на референдумот, по што интервенирале полицајци кои биле распределени на ова гласачко место.

реклама

Младите момчиња се судриле и со полицијата, а според информациите на дел од медумите, момчињата биле приведени.

По инцидентот, пред училиштето има засилено присуство на полиција, гласањето тече.

Се очекува детална информација од МВР во врска со инцидентот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: