//
Следи нѐ
To Top

Обработени половина од избирачките места: „За“ гласале 90,81 отсто, „против“ 6,18 отсто

Според првичните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страница од обработени 50 проценти од избирачките места, „за“ на референдумското прашање се изјасниле 90,81 отсто, а „против“ се 6,18 проценти. 

Граѓаните на Македонија на денешниот референдум се изјаснуваа за прашањето „Дали сте за члество во ЕУ и НАТО со прифање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција“.

реклама

Одѕивот на референдумот до 18.30 изнесуваше 34,09 проценти.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: