fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРВИЧНИ РЕЗУЛТАТИ: 90% гласале „ЗА“, 6% гласале „ПРОТИВ“

Вести

ПРВИЧНИ РЕЗУЛТАТИ: 90% гласале „ЗА“, 6% гласале „ПРОТИВ“

Според првичните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страница од обработени 33 проценти од избирачките места, „за“ на референдумското прашање се изјасниле 90,95 проценти, а „против“ биле 6,11 проценти. 

Граѓаните на Македонија на денешниот референдум се изјаснуваа за прашањето „Дали сте за члество во ЕУ и НАТО со прифање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција“.

Според последните објавени податоци од ДИК, одѕивот на референдумот до 18.30 изнесувал 34,09 проценти.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.