//
Следи нѐ
To Top

Макрон кртитикуван поради контроверзна фотографија

Францускиот претседател Емануел Макрон беше критикуван во јавноста поради фотографија снимена за време на посетата на француските Кариби.

На фотографијата Макрон со широка насмевка на лицето позира меѓу двајца млади мажи, од кои еден е без кошула и со спуштени панталони и покажува среден прст, а другиот е поранешен затвореник.

реклама

Францускиот претседател изјави дека поранешениот затвореник го запознал при обиколката на активностите поврзани со санацијата од минатогодишните штети од ураганот Ирма.

– Ги сакам сите деца на Франција, без разлика на нивните грешки, наведе Макрон.

Фотографијата на социјалните медиуми ја објави едно од момчињата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: