Поврзи се со нас

Популарно.мк

Прашањето за милион долари во австралскиот „Милионер“ отворено по осми пат

Занимливости

Прашањето за милион долари во австралскиот „Милионер“ отворено по осми пат

Крег Андерсон (61) директор на продажба од Мелбурн го отвори прашањето за милион долари во австралската врзија на квизот „Кој сака да биде милионер?“, наречена „Милионерското жешко столче“.

Прашањето за милион австралиски долари гласеше: Колку есенцијални витамини содржи она што е познато како Б-комплекс група?

Андерсон е осмиот што на австралискиот квиз го отворил милионското прашање, а дали ќе одговори точно, гледачите на тамошниот Канал 9 ќе дознаат во наредната епизода денеска.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.