//
Следи нѐ
To Top

Прашањето за милион долари во австралскиот „Милионер“ отворено по осми пат

Крег Андерсон (61) директор на продажба од Мелбурн го отвори прашањето за милион долари во австралската врзија на квизот „Кој сака да биде милионер?“, наречена „Милионерското жешко столче“.

Прашањето за милион австралиски долари гласеше: Колку есенцијални витамини содржи она што е познато како Б-комплекс група?

реклама

Андерсон е осмиот што на австралискиот квиз го отворил милионското прашање, а дали ќе одговори точно, гледачите на тамошниот Канал 9 ќе дознаат во наредната епизода денеска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: