//
Следи нѐ
To Top

Умерено облачно и топло, до 27 степени

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од два до 27 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Температурата ќе биде од осум до 25 степени.

реклама

Според УХМР, следните денови ќе преовладува променливо облачно и претежно стабилно време со температури околу просекот за овој период од годината. Во недела попладне и во понеделник е можна појава на краткотраен дожд, особено во западните и југозападните делови од земјава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: