//
Следи нѐ
To Top

Клептон првпат ќе објави албум со божиќни песни

Славниот музичар Ерик Клептон првпат во неговата кариера ќе објави албум со божиќни песни.

Албумот со наслов „Happy Xmas“ ќе биде пуштен во продажба на 12 октомври.

реклама

Сите композиции, меѓу кои и неговата „For Love on Christmas Day“ се снимени во нова изведба.

Клептон неодамна за британските медиуми соопшти дека неговата верзија на песната „Jingle Bells“ му е посветена на неодамна починатиот диџеј Авичи.

Освен тоа, музичарот сам го направил цртежот на Дедо Мраз, кој се наоѓа на омотот на албумот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 6, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 6, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 6, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: