//
Следи нѐ
To Top

Клептон првпат ќе објави албум со божиќни песни

Славниот музичар Ерик Клептон првпат во неговата кариера ќе објави албум со божиќни песни.

Албумот со наслов „Happy Xmas“ ќе биде пуштен во продажба на 12 октомври.

реклама

Сите композиции, меѓу кои и неговата „For Love on Christmas Day“ се снимени во нова изведба.

Клептон неодамна за британските медиуми соопшти дека неговата верзија на песната „Jingle Bells“ му е посветена на неодамна починатиот диџеј Авичи.

Освен тоа, музичарот сам го направил цртежот на Дедо Мраз, кој се наоѓа на омотот на албумот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: