//
Следи нѐ
To Top

Нова лоиви-чанта во форма на слон

За оние кои бараат нов, поинаков моден детаљ, шпанскиот бренд „Лоиви“ ја нуди својата најнова кожена чанта во форма на слонче, како дел од колекцијата есен-зима 2018.

Чантата е изработена рачно од бела кожа и има црвени и сини линии, како и втиснат број 22, што, пак, и дава спортски изглед.

реклама

Од дизајнот се забележливи и црн лакиран раб, полиран сребреникав патент и кожено ремче што се вади.

Цената изнесува 1.493 долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 7, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 7, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 7, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: