//
Следи нѐ
To Top

Нова венчавка во британското кралско семејство

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска.

Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семејство оваа година, по онаа на принцот Хари и Меган Маркл што се случи во мај.

реклама

Принцезата Јуџинија е втора ќерка на третиот син на кралицата, принцот Ендрју и на Сара Фергусон, војвотката од Јорк.

Младата принцеза официјално нема кралски должности и работи како директорка на уметничка галерија во Лондон. Моментно е деветта во редот за наследство на британскиот престол.

Својот иден сопруг таа го запознала во ресторан каде што работел како келнер. Сега тој е застапник на брендот текила на глумецот Џорџ Клуни.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: