Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Албум на Битлси најпопуларен британски албум во историјата

МК Сцена

Албум на Битлси најпопуларен британски албум во историјата

Албумот на Битлси „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band“ е прогласен за најпопуларен британски албум во историјата, соопшти британската компанија Official Charts.

На овој албум, познатата четворка од Ливерпул ги објави своите големи хитови како „Со мала помош од пријателите” и многу други.

По објавувањето на тој албум бендот престана да оди на турнеи и се фокусираше на студиска работа под водство на продуцентот Џорџ Мартин.

На топ листата на најпопуларни албуми зад Битлси се најде Адел со албумот „21“ и групата Оејзис со албумот „(What’s the Story) Morning Glory?“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.