//
Следи нѐ
To Top

Даниел Брил ново заштитно лице на „Хуго Бос“

Германско-шпанскиот актер Даниел Брил е ѕвездата на новата „Хуго Бос“ кампања за колекцијата есен-зима 2018, направена во Германија.

Глумецот познат по филмовите „Борновиот ултиматум” и „Проклетници”, овојпат е во улога на модел пред објективот на германскиот фотограф Јан Лехнер. Колекцијата се состои од шест машки стилови, и нуди одела, капути, кошули, панталони, џемпери, кожни јакни и додатоци.

реклама

Што се однесува на бојата, доминираат бордо, сива, црна и неизоставниот кариран дизајн.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 17, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 17, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 17, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: