fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Топло време до недела, од понеделник пад на температурите и дожд

Вести

Топло време до недела, од понеделник пад на температурите и дожд

Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени.

Времето до крајот на оваа недела ќе се задржи суво, стабилно и релативно топло време. Утринската температура ќе се движи околу два, а дневната максимална до 28 степени.

Од понеделник, метеролозите најавуваат опаѓање на температурите за неколку степени, засилување на ветерот и врнежи од дожд.

Утринската ќе се движи од два до осум степени, а максималната дневна од 11 до 18 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.