//
Следи нѐ
To Top

Робот-куче танцуваше во ритмот на „Uptown Funk“ (ВИДЕО)

Робот-куче Спот ги манифестираше своите танцувачки способности во ритмот на песната „Uptown Funk“.

Творец на Спот е компанијата „Бостон Дајнамикс“, која е еден од пионерите во производството на роботи.

реклама

Покрај своите танцувачки вештини, на презентацијата Спот ги покажа и своите способности да совладува препреки.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Sci-fi

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: