//
Следи нѐ
To Top

Ранец на Луј Витон поскап од луксузен автомобил

Новиот Луј Витон ранец направен од ретка крокодилска кожа, чини 79.000 долари, цена по којашто може да се купи еден луксузен, или повеќе просечни, секојдневни автомобили, на пример.

За сето тоа да изгледа полуксузно, ранецот има и прстени од квалитетна кравја кожа, како и постава од телешка кожа. Има и два џеба со патент, еден внатрешен и еден однадвор, но и двоен џеб однатре.

реклама

Ранецот е дел од машката колекција есен-зима 2018, а може да се купи во бутиците на Луј Витон, како и преку нивната интернет-страница.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 27, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 27, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 27, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: