//
Следи нѐ
To Top

Маврово и Крушево под снег, најстудено во Берово минус пет степени (ФОТО)

Слаби снежни врнежи утрово се регистрирани на врвот Попова Шапка на Шар Планина.

Фотографиите објавени на фан станата на Конак, на Facebook покажуваат дека овој наш турситички центар наскоро ќе биде подготвен за скијање.

реклама

Метеоролозите најавуваат услови за снежни врнежи викендов и на пониските места.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: