//
Следи нѐ
To Top

Вирални фотографии од скопската зоолошка го обиколија светот (ГАЛЕРИЈА)

Овој чувар во скопската зоолошката градина изградил посебен однос со жирафите за кои се грижи. Интересно е тоа што тие се толку приврзани за него што постојано трчаат околу чуварот и сакаат да се галат.

Фотографот на „Нова Македонија“, Горан Анастасовски, успеа преку неколку фотографии да ја раскаже оваа приказна за љубовта помеѓу животните и човекот, а тие веднаш станаа вирални на светско ниво и беа објавени на познатата страница „Bored Panda“.

реклама

This slideshow requires JavaScript.

Сите фотографии погледнете ги на Bored Panda!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: