Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вирални фотографии од скопската зоолошка го обиколија светот (ГАЛЕРИЈА)

Занимливости

Вирални фотографии од скопската зоолошка го обиколија светот (ГАЛЕРИЈА)

Овој чувар во скопската зоолошката градина изградил посебен однос со жирафите за кои се грижи. Интересно е тоа што тие се толку приврзани за него што постојано трчаат околу чуварот и сакаат да се галат.

Фотографот на „Нова Македонија“, Горан Анастасовски, успеа преку неколку фотографии да ја раскаже оваа приказна за љубовта помеѓу животните и човекот, а тие веднаш станаа вирални на светско ниво и беа објавени на познатата страница „Bored Panda“.

This slideshow requires JavaScript.

Сите фотографии погледнете ги на Bored Panda!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.