//
Следи нѐ
To Top

Најмногу снег наврнал во Маврово – 25 цм снежна покривка

Најмногу снег наврна во Маврови Анови и Лазарополе. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во Маврoви Анови има снежна покривка од 25 сантиметри, а во Лaзарополе – 18 сантиметри.

Снег има и во Крушево, Попова Шапка (17 сантиметри), Тополчани,Претор, Битола, Берово…

реклама

Најмногу дожд наврна во Битола, Гевгелија, Претор и Демир Капија. Најстудено беше во Маврово: – 2 степени и Прилеп : – 1 степен.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: