//
Следи нѐ
To Top

ВАШИНГТОН ПОДГОТВЕН ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Новогодишната елка пристигна во Белата куќа (ВИДЕО)

Вашингтон се спрема за празниците! Пристигна новогодишната елка во Белата куќа, со што и официјално почнува празничната сезона во американскиот главен град, пренесуваат американските медиуми.

Ја пречекаа американскиот претседател Доналд Трамп со сопругата Меланија. Рака за рака се движеа околу кочијата која ја донесе елката висока 6 метри, од американската држава Северна Каролина, која била избрана во септември. Ова ќе бидат втор Божик и Нова година за семејството Трамп во Белата куќа.

реклама

Официјалната елка ќе биде декорирана и поставена во Сината соба во Белата куќа.

Првата дама на САД беше облечена во впечатлива карирана палто-наметка од Мајкл Корс и кадифени чизми.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: