Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Експертите велат дека до 2025 ќе се реши проблемот со загадувањето во Скопје

Вести

Експертите велат дека до 2025 ќе се реши проблемот со загадувањето во Скопје

Експертите очекуваат дека до 2025 година ќе се намали загадувањето во главниот град, но само доколку за затоплување, целосно се исфрлат од употреба дрвото, нафтата и јагленот.

Градот Скопје организираше работилница на која професори и истражувачи презентираа анализи во кои домаќинствата со 90 проценти учествуваат во емитување на ПМ честичките, а останатите 10 проценти се од транспортот.

Граѓанските здруженијанајавија тужба до државата пред домашните и меѓународните судови поради уништување на здравјето на граѓаните од аерозагадувањето. Вчера од Меѓаши најавија разни облици на изразување на револт кои вклучуваат и протест на наставата во училиштата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.