fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зебри и фламинга – нови жители на скопската зоолошка градина

Занимливости

Зебри и фламинга – нови жители на скопската зоолошка градина

Оваа пролет Зоолошката градина во Скопје ќе добие неколку нови жители – едно јато фламинга и две зебри.

За нивните живеалишта и преселбата во скопската зоолошка се предвидени средства во висина од 10 милиони денари, за кои Градот Скопје се задолжи кај Светската банка.

За фламингата ќе биде пренаменет дел од живеалиштето на пингвините, кое уште не е завршено, додека зебрите ќе бидат непосредно до жирафите.

Фламингата се донација од зоолошката градина во Келн, а зебрите ќе пристигнат од Чешка.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.