//
Следи нѐ
To Top

ОДЛИЧЕН НАСТАП ЗА МАРИЈА: Македонија заврши дванаесетта на детската Евровизија

Тринаесет годишната претставничка на Полска, Роксана, е победник на детската ,,Евровизија 2018” која вчера се одржа во арената Минск во Белорусија. Роксана од Полска освои 215 поени, додека на второ место е Франција со 203 поени. Третото место го освои Австралија со 201 поен.

Македонската претставничка Марија Спасовска заврши на 12-то место, со 99 поени. Таа настапи со песната ,,Дома” на авторскиот тим Дарко Димитров и Елена Ристеска.

реклама

Во продолжение погледнете го нејзиниот фантастичен настап:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: