fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ОДЛИЧЕН НАСТАП ЗА МАРИЈА: Македонија заврши дванаесетта на детската Евровизија

Музика

ОДЛИЧЕН НАСТАП ЗА МАРИЈА: Македонија заврши дванаесетта на детската Евровизија

Тринаесет годишната претставничка на Полска, Роксана, е победник на детската ,,Евровизија 2018” која вчера се одржа во арената Минск во Белорусија. Роксана од Полска освои 215 поени, додека на второ место е Франција со 203 поени. Третото место го освои Австралија со 201 поен.

Македонската претставничка Марија Спасовска заврши на 12-то место, со 99 поени. Таа настапи со песната ,,Дома” на авторскиот тим Дарко Димитров и Елена Ристеска.

Во продолжение погледнете го нејзиниот фантастичен настап:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.