fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно време со дожд

Вести

Променливо облачно време со дожд

Променливо облачно време претпладне и во вечерните часови со повремени врнежи од дожд не очекува денес.

Ќе дува умерен ветер од југозападен и југоисточен правец.

Минималните температури ќе се движат од 3°C – 10°C, а максималните од 10° C – 16° C.

Синоптичарите за утре најавуваат облачно време со повремени врнежи од дожд, додека до среда следува спуштање на постуден воздух од север, што ќе донесе врнежи од снег на планините.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.